Adres: Bağlarçeşme Mah. Ondokuz Mayıs Blv. MG Plaza No:20/1 Kapı No:25 Esenyurt - İstanbul
Telefon: +90 (212) 694 94 94 - +90 (538) 498 34 34

Telefon: +90 (212) 694 94 94 - +90 (538) 498 34 34

Çok Amaçlı Saha

AnasayfaSpor TesisleriÇok Amaçlı Saha

Çok Amaçlı
Sahalar

Çok amaçlı açık saha inşa ölçüleri genellikle 18×36 metredir. Tenis kortu alanı ebatlarına dayanarak inşa edilmektedir. Bununla birlikte, boyut bakımından daha daha küçük ya da daha büyük boyutlu çok amaçlı açık spor sahaları, site ya da okul gibi özellikle genç ve çocukların yoğun olduğu bölgeler için ayrı ebatlarda inşa edilebilmektedir. Kısacası, projede ayrılan sportif alana göre uygulaması yapılabilmektedir. İstenilen ölçülerde ve istenilen spor çeşitleri uygulanabilmektedir.

  • Çok amaçlı sentetik çim zemin (18 – 20 – 22 – 25 – 30 mm yüksekliklere sahiptir)
  • Akrilik zemin (3 – 4 mm mm yüksekliklere sahiptir),
  • Cuhsion akrilik zemin kaplama (kauçuk granüllerle katkılanmış akrilik zemin kaplama)
  • EPDM veya Tartan döşeme katmanları

Suni çim zemin kaplama ile oluşturulmuş çok amaçlı açık spor sahası, EPDM granül zemin kaplamalı çok amaçlı saha maliyetini ve metrekare maliyetleri ile akrilik zemin kaplama maliyeti hakkında bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

cok-amacli-saha
Bosphorus Sport

Çok Amaçlı Açık Spor Alanları Nerelerde Tercih Edilir?

Toplu Konutlar: Çok amaçlı alanların site / toplu konutlarda kullanımı mümkündür. Toplu konutlarda yaşayan özellikle çocuk ve gençlerin zamanlarını spor ile değerlendirmesi ve bu şekilde hem eğlenip hem spor yapmaları her yönden katkı sağlayacaktır. Ayrıca toplu konut satış/kiralama fiyatlarını da bu tarz sosyal aktivite alanları arttırmaktadır.

Park ve Piknik Alanları: Çok amaçlı alanlarda yapılacak aktivitelerle insanların bu alanlara seyahatlerini daha eğlenceli hale getirebilirsiniz ve tercih sebebi olabilirsiniz.

Okul Alanları: Okullarda genellikle spor sahaları için yeterli alan bulunmamaktadır. Bundan dolayı da tek saha içerisinde birden fazla sporu icra etmek hem alandan tasarruf sağlamakta hem de çocukların birden fazla spor dalını rahatlıkla oynamalarını sağlamaktadır. Çok amaçlı alanların yardımıyla, her alan için ayrı saha kurmak yerine, öğrenciler için yeterli alan ve fırsat sağlanabilmektedir.

Büyük Tesisler: Tesisler yeterince büyük olsa bile, faaliyetler için bazen yetersiz olabilir, bu nedenle çok amaçlı alanlar tercih edilmelidir.

Kamu kurumların ve özel okulların genelde tercih ettiği.

Park ve okul bahçelerine yapılan bir saha türü olan, çok amaçlı saha,

İçin de birkaç oyun türü yapılabilir.

Çok amaçlı saha yapımını oldukça özenli ve özverili bir şekilde yapıyoruz.

Saha zemini akrilik, tartan veya suni çim olarak farklı uygulamalarda yapılabilir.

Neden Bosphorus Sport?

İşçilik kaliteli bir şekilde kendi ustalarımız tarafından yapılıyor. Malzemeler TSE ve ISO9001 standartlarındadır. Bosphorus Sportif Yapı olarak kullanacağımız malzemelerin Şartnameleri saha yapılmadan önce müşteriyle karşılıklı olarak üzerinde görüşüyoruz. Çok amaçlı saha demir Konstrüksiyon malzemeleri 1. Kalite olup işçilik uzman ekiplerimiz tarafından yapılır.

Yaptığımız sahalarda malzeme ve işçilik garantileri şartnameler doğrultusunda verilir. Ortalama bir açık halı sahanın tamamlaması alt yapı hariç sahanın boyutuna göre 21 gün ile 30 gün arasında değişiyor. Firma olarak iş tesliminden sonra olabilecek hatalara ve eksiklere karşı anında ekiplerimizi hızlı bir şekilde sahaya sevk ederek sorunu çözüyoruz.

Çok Amaçlı Sahalar

Çok amaçlı alanlar günümüzde daha popüler hale geliyor. Çok amaçlı açık spor alanları kullanıcıların istek ve arzusuna göre çok çeşitli spor aktivitesi için kullanılabilir. Çok amaçlı spor alanları birçok türde kurulabilmektedir:

  1. Futbol ve voleybol spor alanı
  2. Basketbol ve futbol spor alanı
  3. Voleybol ve basketbol spor alanı
  4. Voleybol ve tenis kortu spor alanı
  5. Futbol, voleybol ve basketbol spor alanı

Gibi en az iki spor dalını kapsayacak şekilde birleştirilebilir ve yukarıda verilenler birbirleri ile eşleştirilebilir. Bu alanlarda insanlar iyi vakit geçirebilir ve etkinliklerinin tadını çıkarabilirler.

Hemen Teklif Alın

Bosphorus Sport ürünleri ile ilgili tüm sorularınız veya projelerinize özel fiyat teklifi almak için lütfen aşağıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurunuz. En kısa sürede telefon veya email yoluyla sizinle iletişime geçilecektir.