Adres: Bağlarçeşme Mah. Ondokuz Mayıs Blv. MG Plaza No:20/1 Kapı No:25 Esenyurt - İstanbul
Telefon: +90 (212) 694 94 94 - +90 (538) 498 34 34

Telefon: +90 (212) 694 94 94 - +90 (538) 498 34 34

Spor Tesisleri

AnasayfaSpor Tesisleri

Nizami
Sahalar

Futbol saha ölçüleri için belirli standart ölçüler vardır. Profesyonel bir futbol saha ölçüleri FIFA tarafından belirlenen ölçülere göre yapılmaktadır. FIFA tarafından belirlenen, FIFA onaylı profesyonel futbol sahası ölçüleri 45 metreye 90 metre ile başlayan birkaç farklı ölçülerde olan uluslararası standartları fifa tarafından belirlenmiş sahalardır.

Açık
Halı Sahalar

Futbol sahası yapımı için ilk aşamalardan. Halı saha yapımı için ne kadar alana ihtiyacınız olduğu ve eğer elinizde uygun bir alan var ise hangi ölçülerde bir  saha yaptıracağınızı hesaplamalısınız. 

Bu konuda Profesyonel ekiplerimizden yardım alabilirsiniz. Alanınızın mini bir sahamı yoksa ortalama standart sahaya mı tekabül ediyor detaylı bilgiyi uzman ekiplerimize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Kapalı
Halı Sahalar

Kapalı halı saha ölçüleri için net bir ölçü bulunmamaktadır.

Kapalı saha yapımı için birkaç farlı ölçülerde yapılır genelde 7 kişilik 2 takım halinde maç yapabilecek ölçüler tercih edilir.

Kapalı sahada da arazinizin ölçüsü esas değer alınarak belirlenir

Genelde ticari amaçla kullanılan kapalı sahaların ideal ölçülerde olmasını tavsiye ederiz.

Çok Amaçlı
Sahalar

Çok amaçlı açık saha inşa ölçüleri genellikle 18×36 metredir. Tenis kortu alanı ebatlarına dayanarak inşa edilmektedir. Bununla birlikte, boyut bakımından daha daha küçük ya da daha büyük boyutlu çok amaçlı açık spor sahaları, site ya da okul gibi özellikle genç ve çocukların yoğun olduğu bölgeler için ayrı ebatlarda inşa edilebilmektedir. Kısacası, projede ayrılan sportif alana göre uygulaması yapılabilmektedir. İstenilen ölçülerde ve istenilen spor çeşitleri uygulanabilmektedir.

Atletizm
Pistleri

Dünyanın en eski spor dallarından biri olan, kökenleri Antik Yunan’a kadar dayanan atletizm, Türkiye’de de fazlasıyla ilgi gören bir spor. Özellikle gençlerin sağlıklı bir gelişim sağlayabilmesi için uzmanlar tarafından sıkça önerilen atletizm içerisinde pek çok farklı alt dal yer almakta. Bu kadar çok ilgi gören bir sporun pisti de önemlidir. Atletizm pisti kaliteli malzemeler ve dayanıklı ürünler ile inşa edilmelidir. Sandviç sistem atletizm pisti, sprey sistem atletizm pisti ve tartan zemin atletizm pisti bulunmaktadır.